Przejdź do głównej zawartości

Które meble tapicerowane nadają się do codziennego spania?

Ten post,  dotyczy pytania, z którym spotykam się dość często: Czy meble wypoczynkowe (kanapy i narożniki) mogą pełnić funkcję łóżka.

Jest wiele opinii i stanowisk. Pewnie masz własne. Pamiętaj tylko, że jeśli klient ma potrzebę a Ty nie pomożesz mu jej zaspokoić, to zrobi to inny sprzedawca.

Nie każdy z nas może sobie pozwolić na sypialnię i łóżko. Spać jednak gdzieś musi każdy.
🏠🏡🏙🛌🛌


Na zdjęciach przedstawiam dwa przykłady narożników, które mają dużą powierzchnię spania. Jeden z nich, w razie potrzeby nawet 200x200 cm.

Narożnik Calypso marki TKM Design z funkcją typu delfin.

Narożnik Faro marki TKM Design z funkcją typu puma.

Narożnik Genua marki TKM Design z funkcją łączącą pumę z dl.


Te akurat mają trwałą konstrukcję, ponieważ rama stelaża wykonana jest z drewna bukowego, sprężyna falista mocowana jest na metalowe zaczepy, na sprężynie położono filc, potem sprężyna bonell (tzw. podwójne sprężynowanie), znowu warstwa filcu i pianka 3 cm o podwyższonej gęstości T35. Mimo to cena jest bardzo ciekawa, bo w okolicach 3500-4000 zł.

  
Narożnik Faro marki TKM Design. Funkcja spania typu puma.

Jestem jednak przekonany, że podobnie zachowają się również meble bez bonellu lub na bonellu i płycie, pod warunkiem, że zastosujemy nakładki.
Przychodzą nam z pomocą tak zwane topery.

W tym przypadku z pianki visco (inaczej nazywanej: termo-elastyczną, leniwą, z pamięcią, memory).
Narożnik Faro z nakładką visco świetnie sprawdza się w roli łóżka.

Taką samą funkcję spełnią nakładki z latexu, pianki HR lub pianki T. Różnicę zauważymy w komforcie.
 
 
Właściwy komfort jest różnie rozumiany przez różnych klientów. Na szczęście każdy lubi coś innego.
 
Narożnik Genua w roli łóżka. Metamorfoza dzięki nakładce latexowej.

W ciągu dnia nakładka "odpoczywa" w pojemniku na pościel.


Nakładki z powodzeniem mieszczą się w pojemnikach na pościel.

Wieczorem niweluje nierówności i przerwy w siedzisku, oparciu, otomanie.
Sprawdziłem osobiście, dla mnie komfort jest super. Mogę na tym spać.



Dobranoc...

















Komentarze

  1. Haha, człowiek chciałby przeczytać w komentarzach coś retorycznego a tu same reklamy xD

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Też nad tym ubolewam. Mam jednak nadzieję, że komuś się przydaje to, o czym tu piszę :)

      Usuń
  2. Jak to mawiają ,,na wszystkim da się spać jeśli jesteś wystarczająco pijany" :D

    OdpowiedzUsuń
  3. Moim zdaniem meble tapicerowane są idealne do spania. Nie raz mój narożnik ze sklepu internetowego mebleares.pl służył za bardzo wygodne łóżko dla gości.

    OdpowiedzUsuń
  4. Bardzo pomocny wpis. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  5. Aby meble tapicerowane nadały się do spania, ważne jest aby były obite miękkimi tkaninami, które zapewnią duży komfort.
    http://mebleares.pl/kategoria-produktu/meble-tapicerowane/

    OdpowiedzUsuń
  6. Ja zawsze używam dodatkowego materaca bo jest za twardo dla mnie

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Białe plamy na blacie stołu lakierowanego...

Chciałbym się podzielić z Wami informacją, jaką otrzymałem od Pani Doroty, uczestniczki mojego szkolenia z materiałoznawstwa dla sprzedawców mebli. Pani Dorota postanowiła sprawdzić, czy metoda usuwania białych plam i kółek z powierzchni lakierowanej opisana w części I wpisu, dotyczącego mebli lakierowanych i olejowanych, o której mówię również w czasie mojego szkolenia, rzeczywiście działa. Fot.1 Blat stołu przed usunięciem plam Białe plamy i kółka na powierzchniach lakierowanych powstają od wody i alkoholi wysokoprocentowych. Często określamy je jako pochodzące od gorących szklanek, kubków itd. Pani Dorota po szkoleniu napisała: Witam, tak jak obiecałam na szkoleniu, przesyłam informacje na temat usunięcia plam z mojego stołu. Nie ukrywam, że musiałam się troszkę uzbroić w cierpliwość ale dzięki wielkie, poskutkowałoŸ˜ƒ. W załączniku przesyłam zdjęcia mojego stołu przed i po metodzie żelazko, ściereczka i odrobina wody. Wiadomo ma swoje lata i widać ślady zarysow

Jeśli ma być komfortowo, to co ma się znaleźć w siedzisku kanapy? A jeśli ma być tanio... a jeśli trwałość siedziska jest najważniejsza...?

Pianki poliuretanowe. 1. Pianka tapicerska poliuretanowa (PU, PUR) typu T Fot.1 Skład pianek typu T. Pianki typu T powstają ze spieniania ropopochodnego poliuretanu. Pianka ta może mieć różne kolory, zależnie od użytego barwnika. Jest podstawową pianką stosowaną w meblach tapicerowanych. Jej najważniejszą cechą jest gęstość. To ta cecha decyduje o przydatności oraz o zastosowaniu konkretnej pianki. Oznaczenie gęstości jest jednocześnie częścią symbolu pianki. Dla przykładu pianka T30 oznacza piankę tapicerską poliuretanową o gęstości 30 kg/m3.  Jeśli weźmiemy kostkę (sześcian), której krawędzie będą miały długość 1m x 1m x 1m, to kostka ta będzie ważyła 30 kg. W przypadku pianki T35, kostka będzie ważyła 35 kg a w przypadku pianki T25, ta sama kostka będzie miała wagę 25 kg. Jest to dość ważne, ponieważ producent kupując piankę, płaci za kilogramy. Można to zinterpretować w ten sposób, że kupując taką samą objętość pianki T25, zamiast T35, producent zaoszczędzi równo

Jak to możliwe, że folia PET tak skutecznie udaje Akryl? Czy folia PCV rysuje się, czy nie?

Dzisiaj kolejne okleiny oraz ich właściwości ważne dla użytkowników oraz sprzedawców mebli.... •        Folia PCV Folię PCV możemy spotkać również pod nazwami  folia termoelastyczna lub membranowa. Wykonana jest z polichlorku winylu (związek ropopochodny). Jej zadaniem jest, jak mi się wydaje, imitowanie lakieru na frontach i elementach wykonanych z MDF. Ponieważ folia ta jest elastyczna, doskonale nadaje się do wypełniania frezów i zaokrągleń. Fot.1 Wypełnione frezowania w MDF folią PCV Fot.2 Frezowanie we froncie z MDF oklejone folią PCV W elementach meblowych rozpoznamy ją po sposobie oklejenia obrzeży. To jedyny rodzaj okleiny, który pokrywa powierzchnię elementu meblowego oraz wszystkie jego krawędzie.    Fot.3 i 4 Na zdjęciach widać jak folia PCV okleja powierzchnię płaską oraz wszystkie krawędzie (fotografia z prawej ze strony http://www.marex.pl/) Możliwe jest to dzięki technologii nakładania folii termokurczliwej. Strona „lewa” elementu